Zmiany w roczniku 2001

Poprzedni sezon, w którym zawodnicy rocznika 2001 rywalizowali w I i II Lidze Wojewódzkiej Łódzkiego Związku Piłki Nożnej był bardzo wyczerpujący. Oprócz rywalizacji między rówieśnikami najlepsi z drużyny mieli okazję uczestniczyć w rozgrywkach Juniora Starszego z zawodnikami trzy lata starszymi. Dodatkowym celem, który był realizowany przez cały sezon była promocja najzdolniejszych. Poprzez wyjazdy na testy do najlepszych akademii w Polsce min: Lecha Poznań, Pogoni Szczecin oraz innych, których drużyny rywalizują w Ekstraklaskie np: „Korony” Kielce; zawodnicy mogli porównać jakość szkolenia, organizację oraz umiejętności najlepszych zawodników w Polsce. Testy zaowocowały zainteresowaniem tych klubów. Największy sportowy awans udało się osiągnąć Kacprowi Giełzakowi, który w lipcu stawił się we Wronkach aby rozpocząć nową przygodę w barwach Lecha Poznań. Trzech spośród naszych zawodników: Patryk Bors, Mateusz Jarząbek, Bartosz Snopczyński otrzymało propozycję gry w I zespole Ceramiki i dzisiaj reprezentują nasz klub na poziomie IV ligi.
Przejście zawodników z Gimnajzum do Liceum było też możliwością rozważenia na nowo swoich marzeń i dalszej przygody z piłką nożną. Część spośród nich wybrało kontynuowanie kształcenia w innych szkołach, za czym idzie także zmiana klubów sporotwych i tak: Bartłomiejczyk Damian reprezentuje „Polonię” Piotrków, Białek Karol „Gerlach” Drzewica, Kuleta Mikołaj i Wiktor LKS Radzice, Młodawski Filip „Radomiak” Radom, Rzepka Dawid ("Atom" Januszewice), a niektórzy realizują swoje pasje niezwiązane z piłką nożną: Kwiatkowski Jakub, Marczykowski Jakub, Sadzikowski Maciej.
Pozostali zawodnicy widzą możliwości dalszego rozwoju i realizacji swoich pasji w naszym klubie. Z drużyną pozostał dotychczasowy trener Marcin Pierwoła i razem z zawodnikami od 18 lipca rozpoczął przygotowania do kolejnego etapu szkolenia sportowego. Dzisaj kadra Juniora Młodszego B1 liczy 26 zawodników, w tym : Dobiech Adrian, Dolot Dawid, Gwarda Piotr, Karbownik Paweł, Kmita Krzysztof, Kopacki Marcin, Laskowski Paweł, Łękawski Marcin, Niźnikowski Filip, Rygielski Jakub, Stolarczyk Daniel, Szyl Wiktor, Szymański Jakub, Świątek Jan, Wiktorowicz Bartłomiej, Wiktorowicz Kontrad, Witoń Jakub; 3 zawodników którzy głównie będą grali w seniorach: Patryk Bors, Mateusz Jarząbek i Bartosz Snopczyński oraz 6 nowych zawodników: Kruszewski Przemysław (z KS „Mogielanka” Mogielnica), Sionek Stanisław (LKS „Orzeł” Gielniów), Świąder Kacper (LKS Inowłódz), Wyciński Jakub (LKS „Gerlach” Drzewica), Warzyński Jakub (LKS „Omega” Kleszczów), Wilk Dominik (LKS „WOY” Bukowiec Opoczyński).
Przygotowania do nowego sezonu, w którym drużyna będzie uczestniczyć tylko w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej rozpoczęły się 18 lipca. W okresie wakacji zgrupowania miały charakter obozów dochodzeniowych, podczas których zrealizowano prawie 40 jednostek treningowych na obiektach Ceramiki Opoczno, treningów indywidualnych realizowanych w miejscu zamieszkania oraz pięciu meczy kontrolnych z takimi drużynami jak: AS „Radomiak” Radom 2:2, RKS „Radomiak” Radom, 2:4, LKS Mniszków 2:3, LKS Błysk Aleksandrów 0:1, Ceramika 02 5:2.
Mamy nadzieję, że sukcesy, które miały miesjce w poprzednich trzech latach szkolenia min: Mistrzostwo Polski LZS, IV miejsce na mistrzostwach polski szkół gimnazjalnych SZS, 3 miejsce w rozgrywkach ŁZPN kategori JM B2 oraz doświadczenia zebrane przez drużynę zaowocują kolejnymi transferami do lepszych klubów lub promocją do I drużyny Ceramiki. Poprzez zaangażowanie i ciężką pracę zawodnicy osiągną zakładany poziom sportowy i wszyscy będziemy z nich dumni.